Івано-Франківська область

ЗВІТ

про хід реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Івано-Франківської обласної державної адміністрації

Станом на лютий 2014 року

На виконання завдання, визначеного дорученням Віце-прем'єр-міністра України від 20. 01. 2014 р. № 46764/31/1-13, щодо проведення заходів за участю громадськості для представлення урядового звіту про реалізацію Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі – Ініціатива) та результатів реалізації Ініціативи у відповідних регіонах повідомляємо, що обласною та районними державними адміністраціями організовано системне інформаційно-комунікаційне супроводження її реалізації.

На офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації в рубриці «Громадянське суспільство» створено розділ «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» (посилання на офіційну сторінку: http://www.if.gov.ua/?q=page&id=20546), де розміщено урядовий звіт про реалізацію  Ініціативи  (за липень 2012 року – жовтень 2013 року), а також звіт про реалізацію Ініціативи в області з метою ознайомлення широкого кола громадськості. 

21 січня 2014 року на розширеному засіданні президії громадської ради при обласній державній адміністрації представлено урядовий звіт про реалізацію  Ініціативи та звіт про її виконання в області. Представники інститутів громадянського суспільства висловили свої пропозиції та зауваження щодо покращення забезпечення прозорості державного управління, залучення громадськості до формування, реалізації державної і регіональної політики, протидії корупції та впровадження в області нових інформаційних технологій.

Також повідомляємо, що всіма районними державними адміністраціями області проводиться послідовна і цілеспрямована робота  з  інформування громадськості про результати реалізації Ініціативи. В кінці жовтня 2013 року на засіданні громадської ради при Богородчанській районній державній адміністрації обговорено питання впровадження в районі Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та визначено шляхи реалізації цих Ініціатив на 2014 рік. Також  з метою впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" 25 грудня 2013 року у селищі Богородчани урочисто відкрито Центр надання адміністративних послуг (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://bogorda.if.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1978:2013-12-26-09-57-01&catid=34:2010-12-23055023&Itemid=53).  Центр буде надавати 13 адмінпослуг згідно з тимчасовим переліком затвердженого розпорядженням районної державної адміністрації.

8 листопада 2013 року з метою обговорення питань запобігання та протидії корупції Верховинською районною державною адміністрацією організовано засідання круглого столу за участю голови районної державної адміністрації, представників органів місцевого самоврядування, керівників установ та організацій, жителів району (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/news/detail/23236.htm). В рамках реалізації Ініціативи 29 листопада 2013 року проведено семінар-навчання з працівниками поштових відділень району з питань забезпечення спрощеного доступу до адміністративних послуг, що надають підрозділи державної реєстраційної служби у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засобами поштового зв’язку (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/news/detail/23236.htm). За участю голови Верховинської районної державної адміністрації 11 грудня 2013 року проведено круглий стіл спільно з представниками підприємницьких кіл та громадськості району щодо питань впровадження Ініціативи (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/news/detail/ 25174.htm). 24 грудня 2013 року в рамках реалізації Ініціативи відбулося урочисте відкриття районного Центру надання адміністративних послуг (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення:   http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/news/detail/24175.htm).  Представлення урядового звіту про реалізацію в Україні Ініціативи було розглянуто 23 січня 2014 року на засіданні громадської ради при Верховинській районній державній адміністрації за участю представників інститутів громадянського суспільства та громадськості району (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://ww2.gov.if.ua/verhovynska/ua/ news/detail/24882.htm).

На засіданні громадської ради при Городенківській районній державній адміністрації 13 листопада 2013 року представлено урядовий звіт про реалізацію в Україні Ініціативи, а також розглянуто питання залучення громадськості району до реалізації з впровадження Ініціативи на 2014 рік. Розпорядженням районної державної адміністрації  від 17. 01. 2014 р.  № 17 затверджено план заходів, спрямованих на запобігання та протидію корупції на 2014 рік. Також варто зазначити, що редакціями районних газети «Край» та радіостудії «Край» систематично висвітлюються  заходи з впровадження Ініціативи.

З метою реалізації завдання Президента України В. Януковича щодо сприяння розвитку громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної  і регіональної політики 12 листопада 2013 року відбулося засідання громадської ради при Калуській районній державній адміністрації. Йшлося про результати  впровадження Ініціативи, зокрема,  і про реалізацію її в Калуському районі. Під час засідання громадської ради 20 січня 2014 року було представлено  урядовий звіт про реалізацію Ініціативи для  представників громадських організацій, представників місцевих засобів масової інформації, членів громадської ради.

2 грудня 2013 року на засіданні громадської ради при Косівській районній державній адміністрації обговорено урядовий звіт про реалізацію Ініціативи та результати її впровадження у районі. Впродовж 2013 року керівництвом районної державної адміністрації спільно з головою громадської ради та громадської гуманітарної ради проведено ряд засідань за круглим столом з метою сприяння реалізації виконання Ініціативи. 31 грудня 2013 року відбулося відкриття Центру надання адміністративних послуг у Косівському районі (посилання на офіційну сторінку районної державної адміністрації, де розміщено це інформаційне повідомлення: http://kosiv.info/rda/rda/administraty-        vniposluhy/2876-vidkryto-tsentr-nadannia-administratyvnykh-posluh-u-kosivskomu-raioni.html).

Також повідомляємо, що 13 листопада 2013 року в Тисменицькій районній бібліотеці під головуванням керівника апарату районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему: «Розвиток громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики», участь у якому взяли члени громадської ради при районній державній адміністрації, працівники місцевого органу виконавчої влади, районної бібліотеки та представники громадськості             м. Тисмениця. Важливою подією для мешканців району стало відкриття           30 грудня 2013 року Центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

Загалом, питання реалізації в області Ініціативи залишається одним із пріоритетних для керівництва обласної державної адміністрації, оскільки дозволяє в якісно новій формі співпрацювати з громадськістю для вирішення важливих завдань державної і регіональної політики.

 


Станом на грудень 2013 року

Відповідно до плану реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в облдержадміністрації прийнято розпорядження від 05. 11. 2012 року №  801 «Про затвердження плану першочергових заходів з впровадження  Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», також відповідні плани заходів затверджено розпорядженнями районних державних адміністрацій.

На виконання плану першочергових заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» протягом 2013 року було здійснено ряд заходів.

Регулярно здійснюється громадський моніторинг реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», результати якого розглядаються на засіданні президії громадської ради при обласній державній адміністрації та висвітлюються у ЗМІ, а також  включаються у Моніторинговий звіт про впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

В обласній державній адміністрації створено систему ведення обліку публічної інформації відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21. 11. 2011 року  № 1277. Проведено публічне громадське обговорення запровадження механізму вільного, спрощеного та безоплатного доступу, у тому числі з використанням мережі  Інтернет, до інформації, що міститься в державних реєстрах, зокрема: реєстрі прав на нерухоме майно, реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, земельному кадастрі, реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Також вживаються заходи щодо приведення власної системи електронного документообігу у відповідність з вимогами форматів даних до електронного документообігу в органах державної влади для  забезпечення роботи із системою електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Розпорядженням обласної державної адміністрації від 18.10.2013 року   № 702 затверджено склад робочої групи з розроблення регіональної цільової програми впровадження електронного урядування в області.

В Івано-Франківську започатковано та успішно налагоджено реалізацію  проектів «Впровадження загальноміського електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ» та «Електронна черга ЦНАП», які визнані одними з кращих практичних  впроваджень електронного урядування на регіональному рівні у  номінації «Електронна демократія». Ці проекти започатковані з метою підвищення рівня обслуговування  відвідувачів Центру надання адміністративних послуг. Завдяки впровадженню  електронної черги термін надання послуги скорочено в середньому на 15%. Оптимізація   процесу надання послуг дає можливість  відвідувачам витрачати менше часу на її отримання, також електронна черга позволяє  відслідковувати діяльність  всіх підрозділів ЦНАП та вдосконалювати процес надання послуг. Реалізація проекту «Впровадження загальноміського електронного реєстру дітей на поступлення до ДНЗ»  допомогла  впорядкувати реєстр дітей задля визначення точної кількості дошкільнят та для спрощення шляху їх вступу у дошкільні навчальні заклади.

З метою апробації шляхів спрощення доступу громадян України, юридичних осіб до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, та для впровадження елементів електронного урядування в діяльність Івано-Франківської міської ради був створений сайт електронного урядування міста Івано-Франківська.     

Починаючи з серпня 2013 року  в області розпочато реалізацію міжнародного проекту  за підтримки Європейського Союзу «Покращення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громад та органів влади», який триватиме два з половиною роки. Протягом цього періоду у Надвірнянському, Калуському та Коломийському районах планується створення сучасних центрів надання адміністративних послуг, об’єднанні у єдину новостворену обласну мережу.

До кінця 2013 року заплановано ввести у дію електронні соціально-економічні паспорти для кожного населеного пункту та кожного району області.

З метою впровадження технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка у рамках програми «Бібліоміст» реалізовано проект «Створення обласних тренінгових центрів».  У створеному центрі обладнано 10 автоматизованих робочих місць з безкоштовним доступом до мережі Інтернет, принтером, сканером, мультимедійним проектором та мережевим обладнанням. Тренінговий центр, який обладнаний згідно сучасних вимог,  має на меті виконання важливих завдань: підготувати бібліотечних фахівців, спроможних надавати якісні інформаційно-консультаційні послуги населенню; сприяти задоволенню інформаційних потреб громади через навчання різних груп користувачів; залучити широкі верстви населення до використання новітніх технологій у роботі та навчанні.

Громадський Центр «Ділові ініціативи» спільно із обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка проводять цикл тренінгів з «електронного урядування» для бібліотечних працівників, представників органів державної влади, освітян, підприємців, студентської молоді, представників громадських організацій та громадськості області. Проект виконується за міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст - Україна», ІREX в Україні.

В рамках проекту проводяться тренінги з «електронного урядування» та «електронної демократії» в  м. Івано-Франківську та області. Метою тренінгів є надання цільовій аудиторії відповідної інформації, допомога у користуванні електронними послугами національного та регіонального рівнів, донесення цієї інформації через учасників тренінгів до якомога більшої кількості громадян.

6 лютого 2013 року  в обласній державній адміністрації відбувся «круглий стіл» з питань відкритості органів виконавчої влади. На ньому йшлося про нормативно-правове забезпечення участі громадськості у процесі формування та реалізації державної та регіональної політики, сприяння реалізації  Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», доступ  до публічної інформації, створення системи підвищення рівня професійної компетентності  державних  службовців тощо.

26 квітня  2013 року в Івано-Франківську відбувся семінар з питань розвитку електронного урядування в Івано-Франківській області для посадових осіб органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у пілотних містах, де впроваджується проект: Івано-Франківськ, Калуш, Коломия. Семінар проводився в межах реалізації проекту «Підтримка розвитку електронного урядування в Івано-Франківській області», який виконується Академією електронного урядування Естонії у співпраці з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Івано-Франківським регіональним центром з інвестицій та розвитку, громадською організацією «Агентство з розвитку приватної ініціативи».

25 липня 2013 року в м. Івано-Франківському Центрі надання інформаційних послуг пройшла зустріч з представниками Асоціації органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України». На зустрічі обговорювалися кращі практики електронного врядування.

З метою забезпечення взаємодії з інститутами громадянського суспільства у питаннях поширення серед населення ідей нетерпимості до проявів корупції в області діє регіональна цільова програма профілактики злочинності на 2011-2015 роки, затверджена рішенням обласної ради від 24. 03. 2011 року № 77-4/2011. Вона передбачає проведення відповідної роботи  з підвищення ефективності заходів  у сфері протидії організованої злочинності та корупції. Також дане питання було розглянуто на засіданні колегії обласної державної адміністрації.

Розпорядженням обласної державної адміністрації від 09. 08. 2012 року  №  565 «Про створення громадського антикорупційного комітету при обласній державній адміністрації» затверджено склад цього консультативно-дорадчого органу, який став незалежною інстанцією між правоохоронними органами та громадськістю.

Також розроблено проект регіональної програми запобігання та протидії корупції на 2014-2015 роки та розміщено його на офіційному сайті облдержадміністрації. Представлення та громадське обговорення проекту програми заплановано провести в кінці грудня 2013 року під час підсумкового розширеного засідання громадської ради при облдержадміністрації.

Обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій включено до плану заходів на 2013 рік проведення семінарів та тренінгів з питань  взаємодії з громадськістю у процесі формування і реалізації державної і регіональної політики, проведення  громадської експертизи, організації доступу до публічної інформації, антикорупційної експертизи тощо.

 


Станом на вересень 2012 року

На виконання п.2 Протоколу №1  засідання Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» від 28.09.2012р. № 39097-12 обласною державною адміністрацією проводиться робота щодо виконання Плану заходів з впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 18.07.2012р. №514.

На офіційному сайті облдержадміністрації розміщено текст цього розпорядження, а також інформацію про громадське обговорення комплексних заходів щодо підвищення відкритості та прозорості діяльності обласної державної адміністрації у рамках реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд".

5 жовтня 2012 р. проект плану заходів з підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності облдержадміністрації у рамках реалізації Ініціативи ради при облдержадміністрації та вирішено винести на н чергове засідання.
В 2012 році облдержадміністрацією вжито заходів щодо створення системи ведення обліку публічної інформації в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування згідно з Законом України "Про доступ до публічної інформації" та постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 р. № 1277.

У грудні 2012 року заплановано публічне громадське обговорення щодо   запровадження механізму вільного, спрощеного та безоплатного доступу, у   тому числі з використанням Інтернету, до інформації, що міститься в державних реєстрах, зокрема реєстрі прав па нерухоме майно, реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

На виконання завдань Плану заходів у частині запобігання і протидії корупції розпорядженням облдержадміністрації від 09.08.2012р. №565 "Про створення громадського антикорупційного комітету при обласній державній адміністрації».  Цей комітет працює як консультативно-дорадчий орган.

З метою впровадження технологій електронного урядування та розвиток електронної демократії на базі обласної універсальної наукової 5ібліотеки ім. 1. Франка у рамках програми "Бібліоміст" реалізовано проект "Створення обласних тренінгових центрів". У створеному центрі обладнано 10 автоматизованих робочих місць з безкоштовним доступом до мережі інтернет, принтером, сканером, мультимедійним проектором та мережевим обладнанням. Сучасно обладнаний регіональний тренінговий центр має на меті виконання важливих завдань: підготувати бібліотечних фахівців, спроможних надавати якісні іпформаїцйно-консультаційні послуги населенню; сприяти задоволенню інформаційних потреб громади через навчання різних груп користувачів; залучити широкі верстви населення до використання новітніх технологій у роботі та навчанні.

Згідно зазначеного Плану заходів в Івано-Франківську створено муніципальний центр надання адміністративних послуг. Він надає 113 видів адмінпослуг 10-ма муніципальними службами: відділом обліку та розподілу житла, службою у справах дітей, управлінням ЖКУ, управлінням архітектури і містобудування, управлінням земельних відносин, управлінням Держкомзему в м. Івано-Франківську, управлінням торгівлі, юридичним відділом, КГІ "Рекламно інформаційний центр" та КП "Муніципальна інспекція з благоустрою".

Облдержадміністрацією вживаються заходи щодо приведення власної системи електронного документообігу у відповідність з вимогами форматів даних до електронного документообігу в органах державної влади для забезпечення роботи із системою електронної взаємодії органів виконавчої влади.