Полтавська область

ЗВІТ

про хід реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Полтавської обласної державної адміністрації

Станом на грудень 2013 року

В області з 27 серпня 2012 реалізується План заходів щодо підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності обласної влади у рамках реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Станом на 01.12.2013 у рамках консультацій з громадськістю проведено 65 засідань «круглих столів», 1 громадське слухання, 1 громадський форум, 9 конференцій, 14 зустрічей з громадськістю, 2 теледебатів, проведено 23 електронних консультацій.  Разом з Громадською радою при ОДА реалізується регіональна Комплексна програма сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, затверджена рішенням XIV сесії обласної ради від 21.12.2012. На виконання програми щодо реалізації 6-ти суспільно вагомих проектів громадських організацій передбачено 100,0 тис. грн.. Загалом у 2013 році за кошти обласного бюджету  профінансовано 25 суспільно-важливих проектів громадських організацій на загальну суму 333 тис. грн. На підтримку заходів громадських організацій національних меншин - 40,0 тис. грн.. Фінансово підтримується статутна діяльність 12 обласних громадських організацій ветеранів у сумі 646,1 тис. грн.

В регіональних ЗМІ постійно здійснюються заходи з інформування громадськості про ефективні приклади впровадження співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства. Протягом 2013 року у прямому телеефірі на ОДТРК «Лтава» голова ОДА О.Удовіченко виступив - 9 раз, заступники голови ОДА – 36, керівники структурних підрозділів ОДА та начальники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в області  - 16.  У «прямому» радіо ефірі на ОДТРК «Лтава» заступники  голови ОДА виступили 10 раз. Також голова ОДА  провів 5 прес-он-лайн-конференцій,  заступники голови ОДА – 34, керівників структурних підрозділів ОДА та начальники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в області – 26. У 2013 році проведено 6 засідань Громадської ради при ОДА. На засіданнях Громадської ради розглянуто стан незаконного обігу наркотичних засобів в області, заходи по запобіганню розповсюдження наркотиків серед населення, стан виконання в області Програми реформування ЖКГ та проблеми енергозбереження, перспективи розвитку агропромислового комплексу Полтавщини як основи відродження села та інше.

Діяльність ГР висвітлюється на сайтах ОДА, РДА, в Інтернет-просторі, члени ГР постійно виступають у ефірах радіо-телепрограм з власної ініціативи, маючи вільний доступ до інформаційних ресурсів, а також на запрошення редакцій. Протягом 2013 року проведено 4 прес-тури з метою ознайомлення представників провідних регіональних та загальнодержавних ЗМІ з ходом реалізації державної політики та доручень Президента України В.Януковича. Зокрема, 16 травня –  до Решетилівського району,  10 червня - до Котелевського району, 11 вересня - до Новосанжарського району, 25 жовтня – до оздоровчих закладів м. Полтава.

В області здійснюється системна робота, спрямована на підвищення правової та політичної культури представників громадських об’єднань, органів самоорганізації населення, членів громадських рад. Так, з ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації та підтримки обласної влади з грудня 2012 року у приміщенні облдержадміністрації працює громадська приймальня з юридичних і правових питань.  У 2013 році Проведено 4 кущові семінари (мм. Кобеляки, Миргород, Полтава) для представників ГО з питань впровадження електронного урядування (проведено ГО «Аналітичний центр «Бюро економічних та соціальних досліджень») на виконання Комплексної програми  сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки. Робота щодо реалізації Плану заходів щодо підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності обласної влади у рамках реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та поглиблення міжінституційного діалогу у форматі «влада-громадськість» на Полтавщині триває.

У 2013 році розпочато роботу щодо впровадження оновленої версії системи документообігу. В подальшому планується підключення до зазначеної системи документообігу всіх РДА та структурних підрозділів ОДА. Із п’яти органів місцевого самоврядування міст обласного значення системи обліку публічної інформації створені у 4-х міських радах. У зв’язку з обмеженими фінансовими можливостями Лубенської міської ради створення, функціонування та ведення системи обліку публічної інформації планується на перспективу. Реєстр публічних документів ОДА розміщено на офіційному веб-сайті у розділі «Доступ до публічної інформації». Наповнення системи обліку публічної інформації здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій. Станом на 01.12.2013 року до системи внесено 1155 документів, також опрацьовано та надано відповіді на 340 інформаційних запитів.

В області створено інтерактивний відкритий он-лайн реєстр регуляторних актів. З метою інформування громадськості та залучення її до регуляторної діяльності, на офіційному веб-сайті ОДА функціонує спеціальний розділ, де кожен може ознайомитися з планами підготовки, проектами, графіками відстеження результативності актів. 

У лютому 2013 року Полтавська ОДА нагороджена дипломом Центру Політичних Студій та Аналітики за ІІІ місце у номінації „Найкраще представлення в мережі Інтернет” за найкраще наповнення офіційного веб-сайту та зручності для користування. Аналогічним дипломом нагороджено Полтавську міську раду за І місце у цій же номінації. Також за Всеукраїнським Рейтингом інформаційної відкритості сайтів органів державної влади, проведеним Українським незалежним центром політичних досліджень (м.Київ) у 2013 році Полтавська ОДА посіла 4-е місце.

Розпорядженням голови ОДА від 26.12.2012 № 521 затверджено План заходів на 2013 рік щодо запобігання корупції в обласній та районних державних адміністраціях, який розроблено з врахуванням пропозицій та зауважень провідних громадських організацій Полтавщини. У 2013 році у ЗМІ оприлюднено 106 різножанрових матеріалів антикорупційної тематики. З метою оперативного зв’язку «влада – громадськість» постійно діє «гаряча телефонна лінія», проводиться пряма телефонна лінія «Суспільство проти корупції», де на запитання громадян дають відповіді представники Головного управління державної служби України в Полтавській області, Управління служби безпеки України в Полтавській області, Головного Управління Міндоходів, обласного управління міністерства внутрішніх справ України, прокуратури Полтавської області та Головного Управління юстиції у Полтавській області.  

5 вересня 2013 року за участі голови ОДА відбулося спільне розширене засідання колегій прокуратури Полтавської області, Управління МВС України в області, Управління СБУ в області, ГУ Міндоходів в області, де розглянуто питання «Про стан протидії корупції та організованій злочинності у поточному році».

27 серпня 2013 року на розширеному засіданні колегії ОДА розглянуто питання  щодо виконання антикорупційного законодавства в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом І півріччя 2013 року, за підсумками якого видано розпорядження голови облдержадміністрації від 12.09.2013 № 405, яке знаходиться на контролі в ОДА.

В області електронні послуги можливо отримати у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області (обслуговування за принципом «єдиного вікна», Інтернет-консультації з пенсійних питань), у Головному управлінні юстиції у Полтавській області (віртуальна громадська приймальня – правова консультація), у Головному управлінні Міндоходів в Полтавській області (перевірка бізнес-партнера, електронний цифровий підпис, електронна звітність), у Полтавському обласному центру зайнятості (консультаційний центр, калькулятор допомоги по безробіттю, електронна база вакансій), у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації (Інтернет-приймальня), у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.Котляревського (безкоштовний доступ до мережі Інтернету, електронний каталог, віртуальні виставки). Забезпечено інформаційне наповнення Державного земельного кадастру відомостями про регіону.

Запроваджено ведення «Електронної картки пацієнта» у Полтавській міській лікарні № 4, ведеться робота щодо створення системи в усіх поліклінічних закладах області.

У серпні 2013 запрацювала Електронна приймальня державної служби ГУ державної служби України в Полтавській області. При управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області відкрито консультаційний центр для отримання консультації та документи, які стосуються пожежної безпеки. Робота щодо підвищення якості надання адміністративних послуг триває.

Станом на 01.12.2013 у Полтавській області відкрито 30 Центрів надання адміністративних послуг. Для інформування громадян про діяльність Центрів на офіційних веб-сайтах РДА та МВК міст обласного значення розміщені закладки, що містять інформацію про адміністративні послуги та порядок їх отримання.

 


Станом на вересень 2012 року

Повідомляємо, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 № 514-р «Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та обласного Плану заходів щодо підвищення рівня відкритостіта прозорості діяльності обласної влади у рамках реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» від 27.08.2012 в області здійснюється відповідна робота. Зазначений План заходів надіслано виконавцям та оприлюднено на сайті Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації у розділі «Партнерство «Відкритий Уряд».

Проводяться консультації з громадськістю щодо найважливіших питань розвитку області, вирішення актуальних питань життєзабезпечення населення в рамках роботи консультативно-дорадчих органів при структурних підрозділах облдержадміністрації, райдержадміністраціях. Зокрема, за ініціативи структурних підрозділів облдержадміністрації та Громадської ради при облдержадміністрації у 2012 році проведено сім засідань «круглого столу», де проаналізовано перші результати Пенсійної реформи та стан соціального захисту в області; розглянуто проблеми захисту прав споживачів та шляхи їх вирішення із залученням громадськості; обговорено актуальні питання реформування медичної галузі області, спільні дії органів влади, громадських та релігійних організацій у питаннях захисту суспільної моралі, зміни до Закону України «Про громадські об'єднання», проблеми енергобезпеки в області та шляхи їх вирішення.

На сьогодні в області після обговорення з громадськістю прийнято низку обласних програм, зокрема, щодо розвитку сільських територій, взаємодії органів влади з громадськістю та багато інших. Активно розвиваються громадські організації, діяльність яких підтримується обласною владою. Цьогоріч за кошти обласного бюджету буде профінансовано 20 суспільно-важливих проектів громадських організацій на загальну суму 321 тис. грн.

Фінансово підтримується статутна діяльність організацій ветеранів, інвалідів,  надається фінансова допомога на видання газети обласної організації інвалідів «Сила духу» та альманаху «Голос ветерана».

Разом з Громадською радою при облдержадміністрації реалізується регіональна Програма комунікації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням УІІІ-Ї сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 7 грудня 2011 року.

У заходах, що проводяться Громадською радою, постійно беруть участь керівники облдержадміністрації та обласної ради, структурних підрозділів облдержадміністрації.

Налагоджено співпрацю профільних комісій Громадської ради з постійними комісіями обласної ради. Це має позитивний результат на прийняття рішень з тих чи інших питань на користь громади регіону.

З ініціативи Громадської ради та на виконання доручення голови облдержадміністрації О.Удовіченка від 26.03.2012 до складів всіх колегій структурних підрозділів облдержадміністрації та деяких територіальних підрозділів центральних органів влади включено членів Громадської ради. Члени ради беруть участь у нарадах в облдержадміністрації, засіданнях різних постійних та тимчасових груп, у засіданнях колегії облдержадміністрації. Голову Громадської ради В.Голуба включено до складу колегії облдержадміністрації. Голів громадських рад при райдержадміністраціях включено до складів колегій райдержадміністрацій.

Проводяться семінари-навчання з актуальних питань розвитку громадянського суспільства для представників громадських організацій та працівників органів влади. Так, протягом 2-го кварталу за участі начальника Головного управління інформаційної та внутрішньої політики  облдержадміністрації, кандидата політичних наук М.Перепелиці, професорів кафедри політології та філософії ХаРІ НАДУ при Президентові України, працівників райдержадміністрацій та міськвиконкомів, які ведуть питання взаємодії з громадськістю, голів громадських рад при райдержадміністраціях та міськвиконкомах відбулися кущові семінари у м. Полтаві, Кременчуці та Миргороді за темою «Інституційне забезпечення взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю». Опрацьовано міжнародний досвід співпраці органів влади з інститутами громадянського суспільства, Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації, методику проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики. Також доведено присутнім практичні аспекти розбудови інституцій громадянського суспільства у контексті об'єктивного процесу модернізації країни.

На базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводяться тематичні зустрічі, «круглі столи» з питань взаємодії з громадськістю у процесі формування та реалізації державної і регіональної політики з представниками інститутів громадянського суспільства. Такі зустрічі активно проводилися протягом 1-го кварталу, а також проводитимуться у IV кварталі п.р. в ході виконання проекту «Активізація співпраці громадських, суспільних і державних організацій для втілення державної програми розвитку громадянського суспільства», що реалізується на виконання названої Програми за кошти обласного бюджету за підсумками конкурсу проектів громадських організацій, оголошеного Головним управлінням інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації громадською організацією «Родинний дім».

В регіональних ЗМІ постійно здійснюються заходи з інформування громадськості про ефективні приклади впровадження співпраці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства. Діяльність громадських рад висвітлюється в ЗМІ, на ОДТРК «Лтава», члени Громадської ради постійно виступають у ефірах радіо - і телепрограм на ОДТРК «Лтава».

22 вересня 2012 року у рамках відзначення 75-річчя від дня утворення Полтавської області проведено День відкритих дверей для ознайомлення представників громадськості та ЗМІ з роботою облдержадміністрації.

Проводяться вивчення громадської думки шляхом проведення соціологічних досліджень, анкетувань тощо. У цьому році проведено 2 соцопитування за Програмою взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства у Полтавській області на 2012-2015 роки. Результати опитування оприлюднено на сайті облдержадміністрації.

З початку реалізації у державі та в області Ініціативи «Партнерство Відкритий уряд» організовувалась і проводилась спільна антикорупційна робота з органами місцевого самоврядування. За цей час було надано методичну допомогу щодо організації та проведення антикорупційних заходів 150 сільським радам області. На сайті облдержадміністрації під рубрикою «Запобігання проявам корупції» постійно оновлюється та поповнюється інформація щодо організації та проведення антикорупційних заходів. "У засобах масової інформації було оприлюднено 190 різножанрових матеріалів пов'язаних з антикорупційною діяльністю обласної та районних держадміністрацій.

Продовжується розпочата раніше практика проведення оперативного зв'язку «влада - громадськість» за допомогою «гарячої телефонної лінії».

Рівень реалізації облдержадміністрацією Плану дій «Відкритий Уряд» оцінюється громадськістю як високий. Робота щодо поглиблення міжінституційного діалогу у форматі «влада-громадськість» на Полтавщині триває.