Кіровоградська область

ЗВІТ

про хід реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Кіровоградської обласної державної адміністрації

Станом на грудень 2013 року

В облдержадміністрації видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 вересня 2012 року №572-р "Про затвердження обласного плану заходів з реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року №514-р "Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд". Відповідно до даного плану вживаються заходи щодо створення системи обліку публічної інформації, реформування системи надання адміністративних послуг тощо.

Обласною державною адміністрацією створено систему обліку публічної інформації, яка розміщена у рубриці "Доступ до публічної інформації"
офіційного веб-сайту обласної державної адміністрації
( http://kr-admin.gov.ua/start.php?q=DPI/Ua/main.html ), яка постійно оновлюється. Створено також системи обліку публічної інформації структурних підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, які наповнюються розпорядниками інформації. З метою оприлюднення проектів рішень, що підлягають обговоренню, на веб-сайті обласної державної адміністрації у рубриці "Доступ до публічної інформації" створено підрубрику "Проекти рішень", у якій розміщуються відповідні документи.

За участю громадськості було розроблено обласну комплексну програму профілактики злочинності і правопорушень на 2012-2015 роки, що затверджена рішенням обласної ради від 28 грудня 2011 року №238.

В області вживаються заходи з реформування системи надання
адміністративних послуг. Станом на 17 грудня 2013 року в області створено і функціонує 23 центри надання адміністративних послуг. До кінця року планується відкриття ще трьох центрів.

Станом на 05 грудня 2013 року в області засобами поштового зв'язку надано 208 адміністративних послуг. Впроваджено 25 адміністративних послуг уніфікованого переліку із 30 адміністративних послуг. Видане розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20 вересня 2013 року №463-р "Про затвердження технологічних карток адміністративних послуг".

Проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота серед населення про можливість отримання адміністративних послуг засобами поштового зв'язку. На сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій, у друкованих засобах масової інформації розміщуються публікації; проводиться рекламна кампанія в ефірах телерадіокомпаній.

23 квітня 2013 року відбувся другий соціально-економічний форум "Інформаційне суспільство і влада". Учасники форуму проаналізували стан виконання національної та регіональних програм інформатизації, реалізацію стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, а також впровадження електронного урядування.

З метою підвищення рівня відкритості та прозорості своєї діяльності обласною державною адміністрацією у формі публічного громадського обговорення (безпосередня форма) та вивчення громадської думки (опосередкована форма) постійно проводяться консультації з громадськістю.

Для підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя (з урахуванням громадської думки), створення умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень при обласній державній адміністрації найбільш активно діють такі консультативно-дорадчі органи: Громадська рада, гуманітарна громадська рада, координаційна рада з питань розвитку козацтва та рада старійшин (при голові обласної державної адміністрації).

Протягом 2013 року на рівні області проведено понад 270 консультацій з громадськістю.

У засобах масової інформації діють рубрики: "З перших вуст", "Влада за роботою", "Прес-конференції", "В обласній державній адміністрації", "У районній державній адміністрації", "На контролі у влади", "Проблема вимагає уваги", "Районна влада для людей", "Обіцяли - виконали" та інші. Комунальні та комерційні засоби масової інформації забезпечують широке висвітлення: нарад у голови обласної державної адміністрації з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, головами районних державних адміністрацій, міськими головами з актуальних питань соціально-економічного розвитку області; засідань колегій обласної та районних державних адміністрацій, структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Обласна державна телерадіокомпанія систематично транслює матеріали, які інформують населення про діяльність Президента України, Кабінету Міністрів України, місцевих органів виконавчої влади. Щотижня за участю голови обласної державної адміністрації, його заступників, а також керівників структурних підрозділів облдержадміністрації в ефірі обласної державної телерадіокомпанії транслюються телепрограми: "Тема дня", "Ми", "Ділові новини", "Погляд", "Лінія захисту", "Земля", "Людина тижня" та радіопрограми: "Регіон", "Пряма лінія", "Обрій", "Суспільство проти корупції", "На часі", "Дзвони Чорнобиля", "Час реформ" тощо.

З метою інформування громадськості про реалізацію Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" на сайті управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації розміщено урядовий звіт про реалізації Ініціативи та інформацію про виконання Ініціативи на регіональному рівні.

 


Станом на вересень 2012 року

3 метою підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства 28 грудня 2011 року на сесії обласної ради прийнято обласну програму сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства Кіровоградської області на 2012-2015 роки. З тією ж метою видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10 травня 2012 року №238-р "Про затвердження обласного плану першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні".

Видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 вересня 2012 року №572-р "Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд", яким затверджено обласний план заходів з реалізації даної ініціативи.

29 грудня 2011 року у місті Кіровограді відкрито центр з надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП). Він розташований у приміщенні виконавчого комітету Кіровоградської міської ради. Загальна площа складає 700 кв. м. На даний час у ЦНАП надається 119 видів адміністративних послуг, які:

надаються територіальними органами міністерств і відомств України, уповноваженими відповідно до закону надавати адміністративні послуги, через державних адміністраторів дозвільного центру;

надаються структурними підрозділами виконавчого комітету Кіровоградської міської ради.

Відповідно до Меморандуму про співпрацю та рішення Кіровоградської міської ради від 28 березня 2012 року №1420 "Про видачу документів дозвільного характеру" ЦНАП одночасно виконує функції регіонального дозвільного центру.

З метою обговорення проекту плану заходів з реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" 13 січня 2012 року відбулося засідання Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації, під час якого було обговорено конкретні пропозиції до проекту плану.

В рамках Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" 12 січня 2012 року у прямому ефірі радіопрограми "Радіомайдан" директор державного навчального закладу "Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій обласної державної адміністрації" (далі - Центр) Зелінський СЕ. проінформував про реалізацію Центром низки проектів і програм стосовно впровадження електронного урядування.

В обласній державній адміністрації створено систему обліку публічної інформації, яку розміщено у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного веб-сайту облдержадміністрації, яка постійно оновлюється. В рубриці "Система обліку публічної інформації, яка є у володінні облдержадміністрації створено також системи обліку публічної інформації структурних підрозділів облдержадміністрації, районних державних адміністрацій, які наповнюються розпорядниками інформації.

Починаючи з квітня 2012 року, триває робота з розроблення проекту "обласної програми запобігання і протидії корупції за участі громадськості. Так, 06 квітня 2012 року в обласній державній адміністрації відбулося засідання за круглим столом на тему: "Як запрограмувати ефективну взаємодію неурядових організацій, органів публічної влади та правоохоронних органів в реалізації антикорупційної політики?". Мета заходу: обговорення проблем у впровадженні нового антикорупційного законодавства та формату реалізації антикорупційної політики в області. У засіданні взяли участь: голова облдержадміністрації Ларін С.М., голова обласної ради Ковальчук М.М., перший заступник голови обласної ради Шаталов О.С., представники головного управління юстиції та управління Головдержслужби України в Кіровоградській області, керівництво правоохоронних та контролюючих органів області, представники неурядових громадських організацій області, члени Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації, представники засобів масової інформації. Модератором та співорганізатором заходу був Хмара О.С. - голова постійної комісії Громадської ради при Кіровоградській облдержадміністрації з питань гласності, свободи слова, розвитку інформаційного суспільства, національностей, релігії, захисту конституційних прав та боротьби з корупцією; президент Творчого об'єднання "ТОРО" - Контактна група в Украйні Тгапsparencу Іпіегпаtіопаl; член Національного антикорупційного комітету при Президентові України. За результатами засідання видано розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 квітня 2012 року № 210-р "Про утворення робочої групи з реалізації ініціативи громадськості щодо удосконалення ефективності взаємодії неурядових організацій, органів публічної влади та правоохоронних органів у проведенні антикорупційної політики".

З урахуванням пропозицій від громадських організацій та структурних підрозділів обласної державної адміністрації відділом взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції апарату обласної державної адміністрації підготовлено проект антикорупційної програми, як складової обласної комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2012-2015 роки. 04 вересня 2012 року відбулося засідання робочої групи з питання про доопрацьовання проекту рішення обласної ради про внесення змін та доповнень до розділу VI обласної комплексної програми профілактики злочинності і правопорушень на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 28 грудня 2011 року № 238.

З метою підвищення рівня відкритості та прозорості своєї діяльності обласною державною адміністрацією у формі публічного громадського обговорення (безпосередня форма) та вивчення громадської думки (опосередкована форма) постійно проводяться консультації з громадськістю. Протягом першого півріччя 2012 року проведено консультації з громадськістю з 46 питань (засідання за круглим столом, зустрічі з громадськістю, конференції, теледебати, електронні консультації, засідання консультативно-дорадчих органів тощо).

Унікальним майданчиком для он-лайн консультацій із громадськістю став інтернет-блог голови облдержадміністрації на сайті тижневика "Україна-Центр", який започатковано у листопаді 2011 року.

Унікальним є також інтернет-ресурс, який отримала громадськість області для контролю за реалізацією обласної програми "Центральний регіон - 2015". Це авторська програма, що дозволяє в реальному часі моніторити виконання всіх пунктів програми по всіх територіях.

Унікальним є і інтернет-сервіс для он-лайн коментування результатів виконання програми (http://сг2015.кг-аdmin.gov.ua).

Для підвищення якості підготовки та прийняття рішень з важливих питань державного і суспільного життя (з урахуванням громадської думки), створення умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень при обласній державній адміністрації найбільш активно діють такі консультативно-дорадчі органи: Громадська рада, гуманітарна громадська рада, координаційна рада з питань розвитку козацтва та рада старійшин (при голові обласної державної адміністрації).

В обласній державній адміністрації щотижня за участю керівництва облдержадміністрації,керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України проводяться прес-конференції та інші заходи для засобів масової інформації, на яких розглядаються актуальні питання соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку області, виконання загальнодержавних та обласних програм.

У засобах масової інформації діють рубрики: "З перших вуст", "Влада за роботою", "Прес-конференції", "В обласній державній адміністрації", "У районній державній адміністрації", "На контролі у влади", "Проблема вимагає уваги", "Районна влада для людей", "Обіцяли - виконали" та інші. Комунальні та комерційні засоби масової інформації забезпечують широке висвітлення: нарад у голови обласної державної адміністрації з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України, головами районних державних адміністрацій, міськими головами з актуальних питань соціально-економічного розвитку області; засідань колегій обласної та районних державних адміністрацій, структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Обласна державна телерадіокомпанія систематично транслює матеріали, які інформують населення про діяльність

Президента України, Кабінету Міністрів України, місцевих органів виконавчої влади. Щотижня за участю голови обласної державної адміністрації, його заступників, а також керівників структурних підрозділів облдержадміністрації в ефірі обласної державної телерадіокомпанії транслюються телепрограми: "Тема дня", "Ми", "Ділові новини", "Погляд", "Лінія захисту", "Земля", "Спецрепортаж", "Людина тижня" та радіопрограми: "Регіон", "Пряма лінія", "Обрій", "Суспільство проти корупції", "На часі", "Дзвони Чорнобиля", "Час реформ" тощо.

Реалізація заходів з впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" продовжується. Дане питання знаходиться на постійному контролі обласної державної адміністрації.