Київ

ЗВІТ

про хід реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

у Київській міській державній адміністрації

 

Станом на грудень 2013 року

У столиці реалізований комплексний пілотний проект із реформування сфери надання адміністративних послуг у м. Києві.

У місті Києві на базі медичних закладів Дарницького району створена типова інформаційно-аналітична система «Єдиний медичний простір», яка із грудня 2012 року знаходиться в дослідній експлуатації. Станом на 31.12.2012 року виконано такі заходи:

проведено тендер на закупівлю товарів, робіт та послуг на «Створення
інформаційно-аналітичної системи «Єдиний медичний простір»;

розроблене технічне завдання на ІАС «Єдиний медичний простір»;

розроблений проект на ІАС «Єдиний медичний простір»;

закуплено серверне обладнання, автоматизовані робочі місця для лікарів
напрямку  стаціонар  та  поліклініка для Дарницького  району  міста Києва у
кількості 220 шт.;

створена   телекомунікаційна   мережа   медичних   закладів   Дарницького
району (5 об'єктів);

розгорнуто    спеціалізоване    програмне   забезпечення    «Стаціонар»   та
«Поліклініка».

Медичними працівниками, за погодженням із пацієнтами, розпочато ведення медичних карток в електронному виді. Поступово наповнюється база даних реєстру пацієнтів.

Станом на 25 червня 2013 року виконано такі завдання:

згідно із пунктом 1 рішення Київської міської ради від 20.09.2012
№56/8340 «Про закріплення на праві оперативного управління основних засобів комунальної   власності   територіальної   громади   міста   Києва   за   апаратом виконавчого   органу   Київської   міської   ради   (Київської   міської   державної адміністрації)»,   за   апаратом   виконавчого   органу   Київської   міської   ради (Київської міської державної адміністрації) закріплено на праві оперативного управління   нежитлові   приміщення   площею   800,00   кв.м.   (далі   -   об'єкт будівництва) у будинку на вул. Дегтярівській, 37.

генеральним проектувальником із виготовлення проектно-кошторисної
документації на цей центр в установленому порядку визначено Товариство з
обмеженою відповідальністю «НВО Сінепс Інвест»;

виготовлена проектно-кошторисна документація на центр оброблення
даних  «Регіональний  центр  електронного  урядування  «Електронна столиця»
(основний та резервний);

- із 15 квітня 2013 року проектно-кошторисна документація на центр
оброблення даних знаходиться на експертизі в ДП «Укрдержбудекспертиза», із
терміном завершення до 30.06.2013 року.    

За умови належного фінансування планується ввести в експлуатацію першу чергу центру оброблення даних «Регіональний центр електронного урядування «Електронна столиця» (основний та резервний) в грудні 2013 року.

На реалізацію зазначеного завдання необхідно коштів у сумі 22 000,0 тис. грн. В бюджеті міста Києва на 2013 рік, затвердженого рішенням Київради від 08 лютого 2013 року № 3/9060 (із змінами та доповненнями), апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації видатків на реалізацію цього завдання передбачено не було. Тому завдання планується розпочати у першому кварталі 2014 року. При цьому хочу зазначити, що дослідний макет інформаційного кіоску вже розроблений та знаходиться в дослідній експлуатується в адміністративній будівлі по вул. Хрещатик, 36.

Крім цього, для надання актуальної інформації про місто Київ, а також можливості зорієнтуватися на місцевості, визначити місцезнаходження цікавих об'єктів, спланувати маршрут подорожі містом створено туристично-інформаційні термінали. Протягом 2011 року 10 таких терміналів встановили у готелях та туристичних інформаційних центрах.

Крім того, розроблено систему орієнтування містом: створено 91 туристично-інформаційний стенд та 95 вказівників на туристичних маршрутах.

Починаючи із другої половини 2012 року в промисловій експлуатації працює офіційний туристичний портал Києва. Його Інтернет адреса: http://visitkyiv.com.ua/.

Портал пропонує різноманітні інформаційні послуги. Зокрема, тут зібрано інформацію про місто, найвидатніші та найцікавіші об'єкти для відвідування, перелік закладів харчування та розміщення, маршрути та графік роботи громадського транспорту, варіанти екскурсій та інша корисна інформація. Також  розробники сайту зібрали великий фотобанк - наразі на порталі міститься велика фотогалерея найкрасивіших куточків столиці.

У грудні 2013 р. планується ввести в експлуатацію першу чергу центру оброблення даних «Регіональний центр електронного урядування «Електронна столиця».

Для надання актуальної інформації про місто Київ, а також можливості зорієнтуватися на місцевості, визначити місцезнаходження цікавих об'єктів, спланувати маршрут подорожі містом створено туристично-інформаційні термінали. Протягом 2011 року 10 таких терміналів встановили у готелях та туристичних інформаційних центрах.

Крім того, розроблено систему орієнтування містом: створено 91 туристично-інформаційний стенд та 95 вказівників на туристичних маршрутах.

Міська влада обрала 7 кластерів, у напрямку яких популяризуватиметься столиця. Це «Київ Козацький», «Київ Слов'янський», «Київ Духовний», «Київ Культурний», «Київ на Дніпрі», «Київ Діловий», «Київ Розважальний».

 

З 1 квітня 2013 року в усіх районах міста Києва у рамках проекту «Електронний садочок» діє електронна система реєстрації до дошкільних навчальних закладів (http://www.dnz.kiev.ua).

Зазначена електронна система сприятиме спрощенню роботи районних управлінь освіти та зробить прозорішим процес запису до дитячого садка, дозволить забезпечити рівний доступ до якісної дошкільної освіти в м. Києві.

Подібна система електронної реєстрації вже працює і в інших регіонах України.

У м. Києві введений в дію портал електронних звернень громадян «Контактний            центр міста  Києва 1551» (http://1551.gov.ua), який дозволяє відображати звернення громадян на інтерактивній карті. Громадяни отримали можливість додавати фото- або відеоматеріали, отримувати зворотній зв'язок. Організація такої роботи дозволить результативно та оперативно реагувати на звернення громадян.

 

Триває робота над макетом комплексної інформаційно - аналітичної системи «Генеральний план м. Києва до 2025 року» (http://mkk.kga.gov.ua), який надає можливість використовувати тематичні картографічні шари 3D моделі основних будівель та споруд міста, 3D моделі рельєфу території Києва (М 1:2 000). Також зазначена інформаційно-аналітична система оперуватиме інформаційними підсистемами: земельний кадастр міста Києва, містобудування, архітектура, транспорт та інфраструктура, які сприятимуть розвитку єдиного інформаційного простору територіальної громади міста.

 


Станом на вересень 2012 року

Одним із напрямків Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року є стратегічна ініціатива «Електронний уряд», завдання якої включені до плану заходів з впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 № 514.

Насамперед слід зазначити, що рішенням Київської міської ради від 10.11.2011 № 602/6838 затверджена Міська цільова програма з розвитку електронного урядування в місті Києві у 2012-2014 роки (далі – Програма) із плановими фінансовими показниками у розмірі 157 440,2 тис. грн., у тому числі на 2012 рік у розмірі 84 667,2 тис. грн. Головним розпорядником коштів визначений апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

З метою проведення попередньої роботи для оперативного виконання заходів Програми затверджене розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 16.12.2011
№ 2401 ДСК (із змінами) «Про проведення аудиту наявних інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем у підприємствах, установах та організаціях, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва». Очікуваним результатом цього завдання є створення «Єдиного реєстру інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем у підприємствах, установах та організаціях, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва», розроблення Концепції з реалізації завдань електронного урядування в місті Києві, оптимізація фінансових та інших ресурсів на створення, утримання та експлуатацію ІТ-інфраструктури. У період із січня по червень 2012 року був проведений аудит у 1112 підприємствах, установах та організаціях територіальної громади міста Києва (структурні підрозділи КМДА, райдержадміністрацій, комунальні підприємства). За результатом четвертого етапу підготовлені Концепція та технічні завдання на заходи Програми, які в установленому порядку направлені на погодження до Держінформнауки.

Розпочато роботи щодо створення єдиного реєстру інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем територіальної громади міста Києва.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 10.02.2012 року № 225 затверджений план заходів щодо реалізації Міської цільової програми з розвитку електронного урядування в місті Києві у 2012-2014 роки. Крім цього, підготовлена дорожня карта з реалізації стратегічної ініціативи «Електронний уряд».

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.03.2012 № 490 затверджена робоча група з реалізації стратегічної ініціативи «Електронний уряд».

На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 11.11.2011 року № 2116 «Про проведення Київського інвестиційного форуму 2012» підготовлені та подані до Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) презентації інвестиційних проектів за напрямком реалізації стратегічної ініціативи «Електронний уряд».

Проводиться робота щодо співпраці із міжнародними організаціями, які є лідерами на ринку ІТ. Так, 08.11.2011 року відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Київською міською державною адміністрацією та ТОВ «Майкрософт Україна» про співробітництво в сфері електронного урядування. 01.02.2012 року відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Київською міською державною адміністрацією та компанією Cisco Systems Management B.V. про співробітництво в галузі розвитку та впровадження інформаційних і телекомунікаційних технологій. На теперішній час опрацьовується питання щодо підписання Меморандуму із компанією IBM.

Рішенням Київради від 29.12.2011 № 1100/7336 (із змінами) затверджений бюджет міста Києва на 2012 рік, в якому для Апарату передбачені видатки на виконання Програми по коду 010117 «органи виконавчої влади м. Києва»:

  • за загальним фондом у  розмірі 7 000,0 тис. грн.;

  •  за спеціальним фондом у розмірі 12 000,0 тис. грн.

У січні місяці підготовлений паспорт бюджетної програми з розвитку електронного урядування в місті Києві, який відкориговані у серпні місяці після внесення змін до бюджету міста Києва на 2012 рік, затвердженого рішенням Київради від 29.12.2011 № 1100/7336.

З урахуванням бюджетних призначень для головного розпорядника коштів (Апарат), планується виконання першої частини таких завдань Програми:

1. Створення центру оброблення даних «Регіональний центр електронного урядування «Електронна столиця» (міський дата-центр). Передбачається виконати у 2012 році робіт на 7 504,0 тис. грн. (заплановано на 2012 рік - 22 000,0 тис. грн.), а саме: розроблення проектної та кошторисної документації на дата-центр, реконструкція приміщення 800 кв.м.

2. Створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний інформаційний простір територіальної громади міста Києва», забезпечення розвитку ІТС, супроводження та технічного обслуговування. Передбачається виконати у 2012 році робіт на 5 381,5 тис. грн. (заплановано на 2012 рік - 12 000,0 тис. грн.), а саме: розроблення робочо-конструкторської документації, закупівля обладнання для підрозділів, розроблення програмного забезпечення (єдиний документообіг, система обліку публічної інформації та система управління якістю) та розгортання цього ПЗ на автоматизованих робочих місцях користувачів (не менше ніж 1 800 шт.).

3. Створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний архів міста Києва», супроводження та технічне обслуговування ІТС. Передбачається виконати у 2012 році робіт на 499,3 тис. грн. (заплановано на 2012 рік - 2 000,0 тис. грн.), а саме: розроблення робочо-конструкторської документації, закупівля обладнання та виконання частини робіт із переведення паперових документів в електронний у Державному архіві міста Києва.

4. Модернізація інформаційно-телекомунікаційних систем єдиного інформаційного простору територіальної громади міста Києва». Передбачається виконати у 2012 році робіт на 2 862,0 тис. грн. (заплановано на 2012 рік - 9 000,0 тис. грн.), а саме: закупівля серверів та засобів обчислювальної техніки для підрозділів, модернізація інформаційно-довідкової служби.

5. Створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Мобільне робоче місце депутатів, керівників Київської міської ради, керівників її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації) та районних у місті державних адміністрацій (АРМ керівника)», забезпечення їх супроводження та технічного обслуговування. Передбачається виконати у 2012 році робіт на 2 317,2 тис. грн., а саме: розроблення робочо-конструкторської документації, закупівля обладнання (планшетів 50 шт.), розроблення програмного забезпечення та створення системи захисту інформації.

6. Розвиток системи дистанційного навчання та лабораторії інформаційних технологій Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності міста Києва. Передбачається виконати у 2012 році робіт на 150,0 тис. грн., а саме: закупити серверне та комп’ютерне обладнання для центру.

7. Створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний веб-портал територіальної громади міста Києва». Передбачається виконати у 2012 році робіт на 350,0 тис. грн., а саме: закупити серверне обладнання, перенести веб-портал КМДА на власне обладнання, розробити веб-сторінки частини підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, впровадити комплексну систему захисту інформації.

Для виконання зазначених завдань із суб’єктами господарської діяльності в сфері ІТ в установленому порядку укладені угоди.

Завдання Програми, впровадження яких повинно було розпочатись у 2012 році, але  у зв’язку із недостатнім фінансуванням розпочато буде у наступних роках:

  • Створення комплексно-інтегрованої системи внутрішнього фінансового контролю та аудиту «Портал «КиївАудит», планові фінансові показники 3 200,0 тис. грн., у тому числі на 2012 рік - 1200,0 тис. грн.;

  • Розвиток інформаційно-телекомунікаційної системи прийняття рішень у сфері фінансів, планові фінансові показники 1 198,0 тис. грн., у тому числі на 2012 рік - 1000,0 тис. грн.;

  • Розвиток муніципальної інформаційно-аналітичної системи «МІАС Екологія м. Києва», забезпечення їх супроводження та технічного обслуговування,  планові фінансові показники 2 000, тис. грн., у тому числі на 2012 рік - 1000,0 тис. грн.;

  • Створення, розвиток  інформаційно-телекомунікаційної системи для інформування мешканців міста Києва та гостей столиці про соціальний, економічний, політичний розвиток, події та культурні заходи, забезпечення зворотного зв’язку громадянина із владою, планові фінансові показники 22 000,0, тис. грн., у тому числі на 2012 рік – 10 000,0 тис. грн.;

  • Створення інформаційно-аналітичної системи «Єдиний медичний простір», супроводження та технологічне обслуговування ІТС, планові фінансові показники 29 500,0, тис. грн., у тому числі на 2012 рік – 10 000,0 тис. грн.;

  • Створення комплексної інформаційно-аналітичної системи «Генеральний план міста Києва до 2025 року», планові фінансові показники 19 000,0, тис. грн., у тому числі на 2012 рік – 10 000,0 тис. грн.

Головним управлінням освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спільно із Апаратом розпочато роботу щодо впровадження проекту «Електронний садочок» у місті Києві. Пілотний проект планується провести на базі Оболонського району у вересні 2012 року.