Донецька область

ЗВІТ

про хід реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Донецької обласної державної адміністрації

Станом на лютий 2014 року

У 2013-2014 роках у Донецькій області продовжено роботу з проведення заходів в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року № 514-р «Про затвердження плану заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» облдержадміністрацією було розроблено План заходів із впровадження в Донецькій області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», затверджений 1 липня 2013 року. Відповідні плани заходів були розроблені у містах і районах області.

З метою інформування громадськості, підвищення рівня відкритості та прозорості роботи органів державної влади та місцевого самоврядування забезпечено постійне розміщення інформаційних матеріалів на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації, міських рад і райдержадміністрацій (розділи «Доступ до публічної інформації», «Інтернет-приймальня», «До відома громадян» та інші). Інформація про тематичні заходи та ефективні приклади співпраці влади з громадськістю постійно висвітлюється на сторінках обласних і місцевих друкованих видань: «Жизнь», «Вечерний Донецк» (м. Донецьк), «Трибуна» (м. Дебальцеве), «Родной город» (м. Димитров), «Енакиевский рабочий» (м. Єнакієве), «Новости города» (м. Жданівка), «Наші горизонти» (м. Кіровське), «Краматорская правда» (м. Краматорськ), «Зоря» (м. Красний Лиман), «Регіональні вісті» (м. Новогродівка), «Ясиноватский вестник» (м. Ясинувата), «Луч-Інформ» (Амвросіївський район), «Сільський край» (Великоновосілківський район), «Заря Приазовья» (Володарський район), «Новий шлях» (Добропільський район), «Константиновская нива» (Костянтинівський район), «Маяк» (Красноармійський район), «Мар’їнська нива» (Мар’їнський район), «Вісті Олександрівщини» (Олександрівський район) тощо.

В області систематично вживаються заходи щодо реалізації права громадян на доступ до публічної інформації, отримання оперативної та якісної офіційної інформації про діяльність органів влади, забезпечення зворотного зв'язку з членами територіальних громад. За участю керівництва області, міських рад і райдержадміністрацій постійно проводяться Дні відкритих дверей, «прямі» та «гарячі» телефонні лінії, особисті та відкриті виїзні прийоми, регулярні зустрічі з громадськістю з метою вирішення проблемних питань, підвищення інформованості населення. Органи державної влади та місцевого самоврядування сприяють діяльності консультативно-дорадчих органів: громадських, координаційних і козацьких рад, комітетів різного спрямування, спостережних комісій тощо.

13 серпня 2013 року у м. Сніжне проведено «круглий стіл» з вирішення актуальних проблем громади. Крім того, 29 серпня у місті відбувся тренінг з адвокації (школа активізму громадськості) для членів Громадської ради, представників теркомів і членів політичних партій міста.

29 вересня 2013 року у м. Докучаєвськ пройшов семінар з питань порядку розгляду звернень громадян та організації доступу до публічної інформації для співробітників виконавчого комітету міської ради.

14-22 жовтня 2013 року в селищній, сільських радах Великоновосілківського району організовано Дні відкритих дверей, спрямовані на налагодження співпраці та ознайомлення населення з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.

У містах Авдіївка, Димитров, Дружківка, Єнакієве та Володарському районі протягом жовтня-листопада 2013 року проведено семінари-навчання для фахівців органів виконавчої влади і представників громадських організацій з питань організації доступу до публічної інформації, проведення громадської та антикорупційної експертизи.

У Добропільському, Мар’їнському та Олександрівському районах організовано роботу соціальних «мобільних офісів» та спеціалізованих служб, які здійснюють виїзні прийоми з метою надання допомоги населенню.

Також на базі бібліотек і закладів освіти області оформлено тематичні стенди та полички «Місцеве самоврядування», «Муніципальні новини», проводяться консультації з використання офіційної інформації, виставки-перегляди «Інформація органів влади для громадян», навчальні семінари «Бібліотеки як складова електронного діалогу громади і влади» тощо.

Для забезпечення оперативного доступу до урядових сайтів і правових знань у містах Краматорськ і Торез функціонують Пункти доступу громадян до офіційної інформації (створено тематичні блоги). В рамках ініціативи «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» бібліотеками м. Дружківка впроваджується вільний доступ до електронних послуг.

11 вересня 2013 року у загальноосвітній школі № 5 м. Димитров відбувся «День відкритого листа» - зустріч керівного складу міської ради з населенням міста, під час якої були розглянуті питання житлово-комунального господарства та соціального забезпечення.

У вересні 2013 року у Добропільському та Олександрівському районах пройшли «круглі столи» на тему «Доступ до публічної інформації – запорука демократії» за участю представників райдержадміністрацій, районних управлінь юстиції, селищних і сільських голів, громадськості. Учасники засідань обговорили стан законодавчого забезпечення права на доступ до інформації.

Крім того, з метою врахування кращих ідей і здобутків молоді при виробленні та реалізації різноманітних проектів розвитку територіальної громади створено Молодіжний парламент у м. Горлівка.

В рамках обласної програми щодо запобігання і протидії корупції                    на 2013-2015 роки у м. Вугледар та Великоновосілківському районі були затверджені заходи щодо запобігання та протидії корупції на 2013-2015 роки (рішення виконавчого комітету Вугледарської міської ради від 30 серпня 2013 року № 254) і районна програма запобігання та протидії корупції на 2013-2015 роки (розпорядження голови Великоновосілківської райдержадміністрації від 7 травня 2013 року № 79).

У містах і районах області забезпечено ефективну роботу з надання адміністративних послуг. Так, з 2013 року у містах Слов’янськ, Красноармійськ, Шахтарськ та у Мар’їнському районі діють Центри надання адміністративних послуг (11 червня, 1 липня та 1 листопада відповідно). Крім того, наприкінці 2013 року відбулося урочисте відкриття Центрів надання адміністративних послуг у Володарському та Добропільському районах (18 і 19 грудня), а також у містах Дружківка, Жданівка, Артемівськ, Вугледар (20, 25 і 26 грудня). У січні 2014 року розпочав роботу Центр надання адміністративних послуг при виконавчому комітеті Краматорської міської ради.

Протягом грудня 2013 року у всіх містах і районах Донецької області організовано заходи з представлення урядового звіту про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (липень 2012 року – жовтень 2013 року). Так, керівництвом міських рад і райдержадміністрацій проведено розширені апаратні наради за участю співробітників структурних підрозділів, представників комунальних підприємств, громадських організацій та ЗМІ, під час яких присутніх було ознайомлено з урядовим звітом. На офіційних веб-сайтах облдержадміністрації, міських рад і райдержадміністрацій розміщено відповідний текст урядового звіту, а також інформацію про реалізацію в області даної Ініціативи.

З 12 по 20 грудня у Донецьку та Ясинуватій, Артемівському, Володарському, Добропільському, Олександрівському та Шахтарському районах відбулися засідання «круглих столів» з обговорення урядового звіту про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». У тематичних заходах взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, місцевих осередків політичних партій і громадських організацій, директори шкіл і члени батьківських комітетів, учнівська та студентська молодь.

12-24 грудня у мм. Красноармійськ, Сніжне, Шахтарськ, Торез, в Амвросіївському, Добропільському, Олександрівському, Першотравневому й Тельманівському районах урядовий звіт було представлено на засіданнях громадських рад при виконкомах міських рад і райдержадміністрацій.

17 грудня у м. Макіївка на підприємствах, організаціях та установах було проведено єдиний інформаційний день за темою «Звіт про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Також єдині інформаційні дні з оприлюднення урядового звіту відбулися за участю начальників структурних підрозділів райдержадміністрацій, керівників підприємств та організацій, представників політичних партій та засобів масової інформації в Артемівському та Слов’янському районах.       У Дебальцевому, Донецьку і Слов’янську урядовий звіт було направлено для ознайомлення головам міських громадських організацій та в засоби масової інформації.

18 і 25 грудня в рамках зустрічей з представниками громадськості відбулася презентація урядового звіту у Волноваському і Костянтинівському районах, м. Вугледар.

У 2014 році в Донецькій області продовжено роботу щодо презентації урядового звіту про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (липень 2012 року – жовтень 2013 року). На офіційних веб-сайтах міських рад і райдержадміністрацій розміщено текст урядового звіту та забезпечено систематичне висвітлення процесу реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Крім того, 13 лютого зазначений урядовий звіт було розміщено на блозі громадської ради при облдержадміністрації.

З метою представлення вказаного урядового звіту керівництвом м. Дружківка та Мар’їнського району проведено апаратні наради для співробітників виконкому міської ради і структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевих осередків громадських організацій, керівників підприємств та установ, представників преси.

У містах Новогродівка і Шахтарськ за участю представників місцевих органів влади, громадськості, політичних партій, керівників підприємств, організацій і ЗМІ проведено єдині інформаційні дні за темами: «Реалізація в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», «Урядовий звіт про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (липень 2012 року – жовтень 2013 року) та результати реалізації Ініціативи на місцевому рівні».

Співробітниками Донецького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організації облдержадміністрації проведено навчання за програмою очно-дистанційного курсу «Застосування антикорупційного законодавства та етичних стандартів на державній службі, службі в органах місцевого самоврядування» для посадових осіб виконавчих органів міських рад і райдержадміністрацій.

Тематичні семінари для фахівців органів виконавчої влади та представників громадських організацій з питань організації доступу до публічної інформації, запобігання та протидії проявам корупції відбулися у Маріуполі, Слов’янську, Володарському районі.

З метою забезпечення принципів прозорості та публічності виконкомами міських рад і райдержадміністраціями продовжено роботу із впровадження єдиної системи електронного документообігу, зокрема системи якості відповідно до стандарту ISO 9001:2008 (Настанова з якості).

Крім того, з липня 2012 року у рамках впровадження Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади розпочала свою роботу комунальна установа «Донецький обласний контактний центр». Мета діяльності – налагодження зворотного зв’язку з громадянами, підприємствами, установами та організаціями, суб’єктами господарювання, органами місцевого самоврядування за єдиним телефонним номером та через Інтернет. Контактний центр забезпечує за допомогою програмно-апаратного комплексу приймання звернень заявників; опрацювання отриманих звернень та їх надсилання на розгляд органам виконавчої влади відповідно до компетенції; інформування та консультування заявників щодо норм законодавства та актуальних питань державної політики.

У 2013 році до Контактного центру надійшло 11 тисяч 474 дзвінки громадян, на 5 тисяч 516 питань (49,0%) заявники отримали консультаційно-довідкову допомогу під час спілкування з фахівцями центру.

З метою оперативного реагування на звернення громадян у переважній кількості міст обласного значення працюють цілодобові інформаційно-диспетчерські служби та «Контакт-центри», послугами яких у 2013 році скористалось                 107 тисяч 797 громадян. Діють офіційні веб-сторінки «Пошта міського голови» у виконкомах Авдіївської, Артемівської, Горлівської, Дзержинської, Димитровської, Донецької, Єнакіївської, Кіровської, Краматорської, Макіївської, Маріупольської, Слов'янської, Сніжнянської, Ясинуватської міськрад, на які звернулось 12 тисяч 996 громадян. Проводяться інтернет-конференції та форуми, в яких взяли участь 912 громадян. Стаціонарною скринькою «Відкритий лист» скористалось 2 тисячі 220 громадян, на виїзні «День громади», «День села (селища)» звернулось 95 громадян.

Також повідомляємо, що 25 лютого 2014 року о 12.00 у Донецьку відбудуться чергові збори громадської ради при облдержадміністрації, на яких заплановано провести процедуру дообрання складу громадської ради, а також інформування про реалізацію в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Робота щодо реалізації в Донецькій області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» триває.


Станом на вересень 2012 року

На виконання протоколу засідання Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» від 10.09.2012 № 1 щодо надання інформації про стан реалізації заходів із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» повідомляємо наступне.

У Донецькій області протягом поточного року відбулося громадське обговорення даної ініціативи. Зокрема, 22 травня 2012 року у м. Донецьку пройшло засідання «круглого столу» за темою: «Реалізація у Донецькій області урядового плану дій «Відкритий Уряд». У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації та Донецької міської ради, виконкомів міських рад і райдержадміністрацій, координатор із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у Донецькій області В.В.Алтухов, члени громадської ради при облдержадміністрації, громадських організацій області та ЗМІ. Учасники «круглого столу» обговорили зміст та основні складові вказаної ініціативи, її значення для реалізації державної політики, роль органів місцевого самоврядування у здійсненні політики «відкритості» органів влади, забезпечення дієвого механізму проведення громадських експертиз нормативних документів виконавчої влади та інші питання.

19 червня у м. Макіївка за участю представників органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ відбулося засідання «Партнерство «Відкритий Уряд» в рамках тематичного «круглого столу». Учасники заходу розглянули низку питань, серед яких - впровадження в Україні зазначеної ініціативи, механізми покращення  надання адміністративних послуг населенню, діяльність Макіївської міської ради щодо виконання Закону України  «Про доступ до  публічної  інформації»,  запобігання та протидія корупції тощо.

У 2012 році в області проведено низку заходів з підвищення якості надання адміністративних послуг, що передбачено пунктом Плану заходів з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.07.2012 № 514-р.

Так, з 2 квітня 2012 року у м. Донецьку розпочав роботу регіональний центр надання адміністративних послуг «Відкрита Влада», метою якого є спрощення надання адміністративних послуг і видачі документів дозвільного характеру за принципом «єдиного вікна». Основні принципи діяльності Центру - це доступність послуг для усіх фізичних та юридичних осіб, відкритість і зрозумілість процедур. В рамках роботи Центру 18 регіональних дозвільних органів здійснюють видачу 45 видів документів дозвільного характеру.

Крім того, при Донецькій облдержадміністрації діє сектор забезпечення і доступу до публічної інформації, створений розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.05.2011 №262, який, зокрема, забезпечує ведення єдиної системи обліку документів, що містять публічну інформацію та знаходяться у володінні облдержадміністрації, та запитів на публічну інформацію.

Також слід зазначити, що громадською радою при облдержадміністрації створено робочу групу з впровадження в Донецькій області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», в рамках якої триває взаємодія з регіональним координатором із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» В .В. Алтуховим.

На теперішній час в області ведеться робота з підготовки регіонального плану заходів із впровадження зазначеної ініціативи.